Je elektrische auto thuis laden? Sinds 2026 kan dat geld opleveren

Steeds meer mensen rijden elektrisch en laden hun auto thuis op. Logisch ook: thuiskomen, stekker erin en de volgende ochtend weer op pad. Maar sinds 2026 is er iets veranderd. Met de nieuwe ERE-regeling kan thuis laden namelijk financieel voordeel opleveren. Afhankelijk van het aantal geladen kWh’s en de voorwaarden van de aangesloten dienstverlener kan dit oplopen tot honderden euro’s per jaar. Alleen zit daar wel een belangrijke voorwaarde aan: niet iedere laadpaal is hiervoor geschikt.

Wat is de ERE-regeling precies?

ERE staat voor Emissiereductie-eenheden. Sinds 1 januari 2026 beloont deze regeling elektrisch rijden en de vermindering van CO₂-uitstoot. De bespaarde uitstoot wordt omgezet in zogeheten ERE-certificaten. Brandstofleveranciers zijn verplicht om hun uitstoot deels te compenseren en kopen deze certificaten op. Hierdoor ontstaat een financiële vergoeding voor geregistreerde laadsessies van elektrische voertuigen.

Kort gezegd: wie thuis elektrisch rijdt en correct registreert hoeveel er geladen wordt, kan hiervoor een vergoeding ontvangen.

Wat kan de ERE-regeling opleveren?

De exacte vergoeding verschilt per situatie en is afhankelijk van:

  • het aantal geladen kWh’s
  • de marktprijs van ERE-certificaten
  • de voorwaarden van de aangesloten inboekdienstverlener

In veel gevallen wordt gesproken over vergoedingen tussen enkele centen per geladen kWh, wat kan oplopen tot honderden euro’s per jaar.
Laad je veel thuis of gebruik je eigen zonnestroom? Dan kan het voordeel verder oplopen.

Niet iedere laadpaal komt in aanmerking

Hier gaat het in de praktijk vaak mis.

Veel bestaande laadpalen kunnen prima laden, maar zijn niet geschikt voor de registratie die nodig is voor de ERE-regeling. Om hiervoor in aanmerking te komen, zijn meestal meerdere voorwaarden belangrijk:

  • een laadpaal met nauwkeurige registratie
  • vaak een geïntegreerde MID-gecertificeerde meter
  • koppeling met een erkende inboekdienstverlener
  • correcte verwerking van laaddata

Juist daar zit het verschil tussen alleen kunnen laden en echt voorbereid zijn op de ERE-regeling.

Hoe werkt de verwerking van de regeling?

De registratie en verwerking van de ERE-regeling loopt via een erkende inboekdienstverlener.
Deze partij verwerkt onder andere:

  • de geregistreerde laadsessies
  • de administratie
  • de koppeling met ERE-certificaten
  • en de uiteindelijke uitbetaling

Daarvoor is een geschikte laadoplossing nodig die de juiste gegevens kan registreren en doorzetten.

Waarom deze regeling steeds belangrijker wordt

Elektrisch rijden groeit snel. Zeker zakelijk. Daardoor neemt ook het aantal mensen toe dat thuis laadt. Tegelijkertijd groeit de behoefte aan inzicht, registratie en correcte verwerking van laadgegevens.

Wat nu nog nieuw voelt, wordt de komende jaren steeds normaler. Een laadoplossing moet daarom niet alleen vandaag goed werken, maar ook voorbereid zijn op toekomstige regelgeving en slimme verrekening van laadverbruik.

Dit is waar ETB Willem Bos het verschil maakt

Een laadpaal plaatsen is één ding. Maar zorgen dat je installatie klaar is voor de toekomst, vraagt om meer dan alleen een stopcontact aan de muur. ETB Willem Bos kijkt daarom verder dan alleen laden.

Wij adviseren over laadoplossingen die geschikt zijn voor nauwkeurige registratie binnen de ERE-regeling. Denk aan laadpalen van onder andere Zaptec en Peblar, voorzien van de juiste meetmogelijkheden en slimme koppelingen.

Daarnaast kunnen wij adviseren hoe de verwerking en registratie via ConnectNed geregeld kan worden. Via een abonnement verzorgt ConnectNed de boekhoudkundige afhandeling en koppeling met een erkende inboekdienstverlener.

Zo weet je zeker dat:

  • je laadoplossing voorbereid is op de ERE-regeling
  • je verbruik correct geregistreerd kan worden
  • je installatie voldoet aan de benodigde voorwaarden
  • en je inzicht hebt in je laadkosten en verbruik

ETB Willem Bos verzorgt het advies, de levering en de installatie van de laadoplossing. De verwerking en eventuele uitbetaling van vergoedingen lopen via aangesloten externe partijen.

Regel het voordat je later moet aanpassen

Heb je al een laadpaal thuis of ga je binnenkort elektrisch rijden? Dan is dit het moment om te controleren of jouw installatie geschikt is voor de ERE-regeling.

Want als je toch al thuis laadt, is het zonde om mogelijke vergoedingen mis te lopen doordat je laadoplossing niet voorbereid is op de nieuwe regels.

Benieuwd welke laadoplossing bij jouw situatie past? Neem contact op met ETB Willem Bos en ontdek wat er mogelijk is.

Contact met Willem Bos

Heeft u vragen over onze elektrotechnische mogelijkheden of vragen over duurzaamheid oplossingen?

Stel uw vraag aan een van onze medewerkers.

Contact aanvraag

Zakenpartners ETB Willem Bos